Наградиха победителите в спартакиадата на ВМС

06.08.2020 г.  Наградиха победителите в спартакиадата на ВМС

 Otbrana.com

Днес като  част  от  програмата за честването на 141-годишнина на Военноморските сили, на Морска гара Варна се състоя церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили.

В дните от 3 до 6 август, в навечерието на Празника на ВМС и 141-та годишнина от тяхното създаване, десет отбора от военни формирования на флота, включително    ВВМУ    „Н. Й. Вапцаров”    и   представителния    отбор   на   АЕЦ „Козлодуй”, премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.

Отборите заели първите три места по различните дисциплини и в комплексното класиране бяха наградени с купа и грамота.

От ВМС съобщават класирането на отборите:

 

ВЕТРОХОДСТВО:

1. Клас рейково-разрезно:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор - мъже

  на 2 място: сборен отбор на ВМС - жени

2. Клас рейково-разделно:

  на 1 място: отбора на ВК „Синева“

  на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор - мъже

  на 3 място отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор - жени

  на 4 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;

  на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор – жени.

 

ГРЕБАНЕ - мъже:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

   „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

  на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй

  на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;

  на 5 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;

  на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас;

  на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

 

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - мъже:

  на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй

  на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

  на 4 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;

  на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;

  на 6 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;

  на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.

 

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - мъже:

  на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй

  на 2 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна

  на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

  на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;

  на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;

  на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас.

  на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

 

ГРЕБАНЕ - жени:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 2 място: сборен отбор на ВМС

  на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

 

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - жени:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 2 място: сборен отбор на ВМС

  на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

 

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - жени:

  на 1 място: сборен отбор на ВМС

  на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

 

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - мъже:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

  на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй

  на 4 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;

  на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;

  на 6 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;

  на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.

 

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - жени:

  на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор

  на 2 място: сборен отбор на ВМСна 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”