Наши F-16 изпълниха учебно-тренировъчни полети на летище „Васил Левски“
10.03.2026 г.
Наши F-16 изпълниха учебно-тренировъчни полети на летище „Васил Левски“, т.е. летят, има и пилоти...
Български многоцелеви изтребители F-16 проведоха учебно-тренировъчни полети на летище „Васил Левски“ в София днес, съобщава Пресцентърът на МО.
Целта на полетите бе подготовка на летателния състав за изпълнение на задачи със заход за кацане на цивилни летища от територията на Република България. В рамките на деня екипажите осъществиха планова летателна дейност с ниско прелитане по единично и в двойка над гражданското летище в столицата.
Полетите са изцяло за нуждите на българските Военновъздушни сили и не са свързани със събитията в Близкия Изток.
"Странна работа! Оказва се, че самолетите летят! Че има пилоти! Че дори летят по двойки!
Много поздрави на онези, които не спират да атакуват ВВС! 
И сега пак ми говорете за лобита!", писа във фейсбук командирът на ВВС генерал-майор Николай Русев.

