Вчера празнувааха РТВ
19.03.2026 г.
На 18 март 2026 г. се проведе тържествено честване на 74-та годишнина от създаването на Радиотехнически войски във военно формирование 44510 - гр. София, съобщават от ВВС.
На мероприятието присъстваха командирът на Военновъздушните сили – генерал-майор Николай Русев, заместник-началникът по учебната и научна част на ВА „Г.С.Раковски“ - полковник доц. д-р инженер Петър Маринов, командири на бази от състава на Военновъздушните сили, офицери от Щаба на отбраната, Командването на Военновъздушните сили, преподаватели от Военна академия и ветерани.
В словото си командирът на ВВС, генерал-майор Николай Русев, поздрави личния състав и благодари на военнослужещите и цивилните служители за всеотдайността, упорития труд, инициативността и високия професионализъм. Пожела на РТВ -специалистите успех в реализирането на проекта за придобиване на нови трикоординатни радари и успешното им усвояване за формирането на единна Система за наблюдение на въздушното пространство в зоната на отговорност на Република България.
Личният състав беше поздравен и от на командира на БКУН, подполковник Кръстьо Парасков.
За съществен принос за развитието и поддържане на боеспособността на формированията от Радиотехнически войски, за постигнати високи резултати в ежедневната дейност и носенето на бойно дежурство бяха наградени с предметни награди и грамоти военнослужещи и цивилни служители, от министъра на отбраната, началника на отбраната, командира на Военновъздушните сили и командира на база БКУН.

