42-ри механизиран батальон отбелязва своя боен празник

18.04.2026 г. 42-ри механизиран батальон отбелязва своя боен празник

 Вчера личният състав на 42-ри механизиран батальон на 2-ра механизирана бригада, от състава на Сухопътните войски, чества своя боен празник, съобщават от КСВ.

Тържеството започна с издигане на националното знаме и посрещане на командира на 2-ра Тунджанска бригада бригаден генерал Мирослав Костадинов, който поздрави военнослужещите и цивилните служители и връчи награди на отличили се.
По повод празника беше прочетен и поздравителен адрес от името на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков, в който се подчерта авторитета и успешното изпълнение на задачите от страна на батальона.
В обръщението си командирът на формированието подполковник Иван Иванов също благодари за приноса, отдадеността и професионализма, с които батальонът заема достойното си място в състава на бригадата.
В Деня на отворени врати по повод събитието бяха посрещнати десетки ученици от Ямбол, Болярово, Бояново и Зимница.
Гостите се запознаха с въоръжението и техниката на батальона и разгледаха историческа експозиция, посветена на славния 29-ти пехотен ямболски полк. В организираните от военнослужещите надпревари ученическите отбори демонстрираха умения по оказване на първа помощ, стрелкова подготовка с АК-47 и хвърляне на ръчна граната, като най-добрите получиха грамоти за своя спортен дух.
Празничната атмосфера бе допълнена от изпълненията на военния духов оркестър на бригадата под диригентството на маестро Цветомир Василев.
Политика за поверителност Политика за Бисквитки