Наградиха 105-годишен военен лекар, ветеран от Отечествената война
02.06.2026 г.
Otbrana.com
Днес, 2 юни, в семейна среда, ветеранът от Отечествената война полковник от запаса Тодор Ценов Тодоров получи грамота на министъра на отбраната, която е по повод Деня на храбростта и празник на Българската армия - 6 май. Преди осем десетилетия 105 - годишния ветеран служи във военно-полева тежка хирургична болница в Пирот и Ниш, Сърбия.
След демобилизацията, вече като военен лекар е на служба в нощния изтребителен авио полк в Балчик и елитната танкова бригада в Горна баня.
За безупречно изпълнение на воинския си дълг е награждаван многократно с високи наградни отличия на МНО и медицинските структури на БНА.
Отличието връчиха председателят на Областната организация на СВВБ в Стара Загора старши лейтенант от запаса Галинтин Караславов и секретарят Николина Танева.

